Ярмарки спорта во Львове

До війни Львів був не лише потужним осередком туризму та IT-індустрії, але й містом, де активно розвивався спорт. З 2010 р. у Львові почали щороку проводити Ярмарки Спорту, аби популяризувати здоровий спосіб життя, пише lvivski.info.

Перший ярмарок

Краєзнавці та історики спорту відзначають, що Ярмарок Спорту у місті Лева почали проводити не з 2010 р., а ще у 1914 р., коли місто входило до складу Австро-Угорщини. Під час святкування 100-річчя з дня народження Шевченка, у Львові відбувся Великий (Шевченківський) Здвиг, під час якого українські спортивні організації “Сокіл”, “Січ”, “Пласт”, “Січові стрільці” та інші продемонстрували здобутки галичан у гімнастиці, стрільбі, верховій їзді та інших змаганнях. На урочистостях зібралось понад 20 тис. осіб.

І ось пройшло майже сто років і міська влада, спільно з представниками спортивних та громадських організацій вирішили відродити давні традиції, популяризувати різноманітні види спорту серед містян, і насамперед – молоді.

Місцем проведення Ярмарку було обрано палац спорту “Динамо”. Дійство провели у вересні 2010 р. Загалом було представлено понад 40 видів спорту – бокс, плавання, футбол, теніс, інші. Окрім традиційних напрямків були представлені паркур, картинг, пейнтбол та інші.

Приміщення спорткомплексу, де проводився ярмарок, було поділено на секції, у кожній з яких було представлено певний вид спорту. На великому татамі, згідно чіткого графіка, проводили показові виступи та майстер класи. Серед перших гостей Ярмарку був найвідоміший львівський боксер – Андрій Котельник. За словами організаторів Ярмарку, протягом трьох днів дійство відвідали кілька десятків тисяч осіб

З кожним роком щось нове

Починаючи з 2010 р. Ярмарок спорту почали проводити щорічно. З кожним роком на святі спорту демонструють нові види спорту. Так у 2015 р. до переліку додалось японське бойове мистецтво кудо. Взагалі єдиноборства потужно представлені на Ярмарку – це і ушу, таеквондо, різні стилі карате, дзюдо, бокс та інші.

Показові виступи проводять як у палаці спорту “Динамо”, так і на відкритому просторі – у парку ім. Б.Хмельницького, на стадіоні “Юність”. Щороку на Ярмарку виступають відомі українські та іноземні спортсмени. Так у 2011 р. захід відвідав чотириразовий володар Кубка світу з плавання, заслужений майстер спорту Денис Силантьєв.

У різні роки захід відвідували британський хореограф Франциско Гомес, багаторазова чемпіонка світу з тайського боксу та кікбоксингу Олена Овчиннікова, володар титулу “Найсильніша людина планети” Василь Вірастюк та багато інших.

Показові виступи каратистів на Ярмарку Спорту

У 2017 р. під час Ярмарку навіть відбувся відбір серед юних бійців кіокушинкай карате на чемпіонат Європи, що проходив у Бухаресті. Тож молодь мала змогу побачити не лише показові виступи а й самі справжні змагання.  

Ярмарки спорту проводяться за підтримки як місцевої влади та різноманітних спортивних організацій, так і завдяки спонсорам. За усі роки проведення заходів, їх відвідали десятки тисяч дітей. Частина молоді мала змогу записатись до певної секції під час проведення Ярмарку.  

Учительница из Львова оказалась среди лучших педагогов страны

На днях образовательная платформа "Освитория" объявила имена претендентов на главный приз Global Teacher Prize Ukraine - 250000 гривен и поездку на большой образовательный форум,...

Интересные факты о фестивале «Етновир» во Львове

Львів – це місто багате на фестивалі. Тут кожного року відбуваються різноманітні тематичні фестивалі у сфері моди, культури, бізнесу, науки та технологій.  Виняткове місце серед...
.,.,.,.