Зимняя сказка во Львове: о ежегодной Рождественской ярмарке

Різдвяні ярмарки відомі у Європі та Америці як традиційні, які проходять щороку напередодні Різдва та на самі Різдвяні свята. Найбільш популярні та масштабні такі ярмарки вважаються у Німеччині та Австрії, звідки ця традиція поширилась і прижилась у світі, зокрема, і в Україні. Більше на lvivski.info.

Історія Львівського Різдвяного ярмарку

Загалом, історія Різдвяного ярмарку сягає часів Священної Римської імперії, де з першими холодами у місті організовували ярмарки з різноманітними товарами. А в німецькомовних містах перші ярмарки виникли вже у XIII – XIV століттях. Так, найраніше Різдвяні ярмарки проводили у Відні, Бауцені, Дрездені та інших.

В Україні Різдвяні ярмарки з’явилися приблизно у XVIII столітті та відбувалися на великі храмові свята, однак окремого ярмарку на Різдво не було. Найбільшим в той час вважався Хрещенський ярмарок у Харкові, який розпочинався шостого січня та тривав до початку лютого.

C:\Users\smail\Desktop\2c60e693-4819-4376-b38f-dc031b1f2a0b.jpg
Різдвяний ярмарок /MoeMisto.ua

Ярмарки європейського зразка були відомі на заході України ще з початку XIX століття. Так, у Львові їх проводили до 1939 року. Після Другої світової війни та здобуття Україною незалежності, традиція Львівського різдвяного ярмарку була відновлена у 2009 році.

Це найбільш відомий та перший ярмарок західноєвропейського типу, який відбувається у двох центральних локаціях міста — на проспекті Свободи біля головної ялинки міста й Оперного театру; і на площі Ринок. А головним його організатором є компанія “Львівські ярмарки”.

Львівський різдвяний ярмарок відкривається приблизно у середині грудня і триває близько місяця — до середини січня. За цей час його встигають відвідати тисячі туристів — не лише з України, але й з інших куточків світу. Адже незабутня атмосфера Різдва — це передовсім щасливі люди, які наповнюють ярмарок зустрічами, усмішками, розмовами за теплим чаєм чи зігріваючим глінтвейном, смачною вуличною їжею, яку можна придбати безпосередньо на ярмарку.

Львівський різдвяний ярмарок увібрав найкращі традиції європейських різдвяних ярмарків Кракова, Лондона, Відня, які водночас поєднав зі звичаями українського народу. На час різдвяних свят Львів перетворюється на казкове містечко європейського зразка.

Єдине, що відрізняє від західних, то це дві традиції святкування Різдва Христового в Україні — православна й греко-католицька — сьомого січня та католицька — двадцять четвертого грудня. Однак Львівський ярмарок організований таким чином, що гармонійно поєднує святкування за двома календарями.

Традиції святкування Різдвяного ярмарку у Львові

Різдвяний ярмарок у Львові проходить у маленьких дерев’яних будиночках, у яких представлений надзвичайно різноманітний товар: від цікавих новорічних сувенірів та подарунків, як-от керамічні та лляні речі, оригінальні художні роботи, одяг та іграшки ручної роботи — і до усяких смаколиків — пампушків, ковбасків та інших страв на грилі, вареників, яблук в карамелі, медових пряників, глінтвейну, наливок, гарячого шоколаду та багато іншого.

C:\Users\smail\Desktop\de63b0d6-b6ac-4949-96cb-bab5b9fb6c34.jpg
Львівський різдвяний ярмарок /Львівські ярмарки

Традиційними ж різдвяними смаколиками стали медове та імбирне печиво, яке зазвичай випікають у різноманітних формах — як-от будиночка, чоловічка, ялинки тощо. Цікаво, що імбир, який входить до складу печива, був привезений зі Сходу до Європи ще за час хрестових походів. До того ж імбир має і лікувальні властивості, тому його також додають у традиційний зимовий напій — глінтвейн.

Окрім того, Львівський різдвяний ярмарок функціонує ще як фестиваль із повноцінною культурною програмою  та різними розважальними подіями для дітей та дорослих. Так, на Львівському різдвяному ярмарку можна зустріти Святого Миколая з подарунками, побачити виступи народних хорових колективів, послухати колядки й щедрівки, помилуватися традиційною встановленою шопкою у центрі міста, а також можливістю зустріти живий вертеп тощо.

Головною ж залишається центральна ялинка міста, довкола якої часто відбуваються святкові дійства та виступи.

Как не потерять мобильность из-за дефицита топлива

Сегодня перед многими украинцами остро встал вопрос свободного и доступного передвижения по дорогам. Причина этому – рост стоимости горючего, его отсутствие с начала мая...

Фестиваль уличных повес, или «День батяра»

«День батяра» – это самый озорной фестиваль Львова, который проходит в начале мая на площади Рынок. Там находится главная сцена и площадки с интерактивными...
.,.,.,.