История городского Праздника Пампуха во Львове

Львів – це місто, де збереглися українські традиції та звичаї. Тут часто відбуваються різноманітні події, які популяризують народну культуру. 

Виняткова атмосфера у місті Лева на зимові свята. Адже Львів дотримується старовинних обрядів: усюди співають колядки, щедрівки, відбувається різдвяний ярмарок, ставлять вертеп та проводять низку тематичних заходів. Крім того, під час різдвяних свят щорічно проводять фестиваль Свято Пампуха. Про подію читайте далі на lvivski.info у статті.

Особливості Свята Пампуха у Львові

«Свято Пампуха» – це щорічний фестиваль, який відбувається у січні на Різдвяні свята. Ідея фестивалю – це популяризувати пампуха як традиційну страву на Святвечір, що прикрашала столи українців ще здавна. 

Вперше фестиваль провели у 2008 році. Тоді свято тривало у Щедрий святий вечір 13 січня. Для першого «Свята Пампуха» обрали місце проведення площу Ринок. Саме там встановили сцену для забав та конкурсів. Тоді учасники фестивалю виготовили рекордну кількість пампухів – більше як три тисячі. 

C:\Users\smail\Desktop\2fb9fa45-b91e-49b9-9f6d-c7f6fb89c3b5.jpg
Свято Пампуха у Шевченківському гаю  / Офіційна сторінка

Свято Пампуха має низку особливих традицій та забав. Серед них – обрання найшвидшого пампухоїда. Конкурс полягає в тому, що за певний період часу учасники мають з’їсти найбільшу кількість пампухів. Для прикладу, у 2013 році  переміг учасник, котрий за три хвилини з’їв три пампухи.

Традиційно на фестивалі випікають велику кількість пампухів. Крім того, готують також іншу різдвяну випічку. На святі можна скуштувати не тільки українські традиційні смаколики, але й страви інших країн. 

Серед святкувань також відбуваються такі ініціативи як: покази вистав, конкурс на найкращий вертеп, конкурс господинь, конкурс ангелів та чортів. Святкові концерти тощо. У цей час на площі ринок співають різноманітні колядки та проходять вертепи. 

Зазвичай місцем для проведення фестивалю є площа Ринок та Шевченківський гай.

Цікаві факти про фестиваль «Свято Пампуха«

У 2010 році на урочистому відкритті фестивалю був присутній третій Президент України Віктор Ющенко.

У 2011 році на фестивалі створили найбільший пампух в Україні. Його розмір становив три метри. Гігантський мампух склали з п’ятнадцять тисяч звичайних пампухів.

Свято Пампуха у Львові / Офіційна сторінка

У 2012 році на Святі Пампуха у Львові змогли встановити Рекорд Гіннеса. Рекорд полягав у створення найбільшого малюнка, викладеного пампухами. На малюнку було зображення сонце та логотип марки «Львівські дріжджі». Композиція складалася з більше як сім тисяч пампухів. 

Цікавим та досить незвичайним на фестивалі був «Конкурс чортів та ангелів». На конкурсі кожен охочий зміг обрати для себе запропоновану роль та виступити на сцені з декламацією тематичного вірша.

На фестивалі у 2013 році майстри створили величезну Різдвяну зірку. Святковий атрибут мав довжину чотири метри і став найбільшою зіркою, яку майстрували звіздарі у місті. 

Протягом фестивалю учасники з’їдають приблизно п’ятдесят тисяч пампухів. 

Про традиційний український смаколик – пампух

Пампух або пампушка є невід’ємною стравою на традиційному українському столі. Зазвичай смаколик готують з пшеничного борошна з дріжджового тіста та солодкою начинкою. Хоча також є і солоні варіанти пампушок, які подають з часником до борщу.

C:\Users\smail\Desktop\0aff6a9f-aeac-4b93-a9ee-6371841698ec.jpg
Традиційні солодкі пампухи

Однак на фестивалі Свято Пампуха готують саме це солодкий варіант пампухів. Їх роблять з такими начинками: варенням, маком, шоколадом, родзинками, карамелізованими ягодами, а зверху посипають цукровою пудрою.

Святвечір перед Різдвом пампухи у традиціях українців як святкова страва мали особливе значення. Вони символізували радість, що подарував Бог людям та солодкий дарунок тим людям, які щиро повірили в Ісуса Христа. У фольклорі існує спеціальна приказка: «Печіть пампухи пухнасті, щоб жити в щасті».

Насколько безопасно закладывать автомобиль под залог Кронвест

В странах СНГ кредит под залог автомобиля не является чем-то новым. Это достаточно распространенный способ быстро получить деньги. В большего количества клиентов сначала составляется...

Братья с Жидачева, что на Львовщине, взяли "серебро" и "бронзу" чемпионата Европы по тяжелой атлетике

В соседней Румынии недавно завершился чемпионат Европы по тяжелой атлетике. Спортивные соревнования продолжались 10 дней - с 17-27 октября. Побороться за призовые места приехало...
.,.,.,.