Владимир Ивасюк – выдающийся украинский певец, живший во Львове

Мало хто не знає знаменитих пісень Володимира Івасюка “Червона рута”, “Водограй”, “Запроси мене у свої сни”, “Я піду в далекі гори” та інших, які одразу стали хітами та полюбилися багатьом людям, і не втрачають своєї актуальності. Володимира Івасюка вважають одним із зачинателів естрадної музики. А кожна його пісня стала хітом, пише lvivski.info.

Сторінками дитинства та юності Володимира Івасюка

Володимир Івасюк народився на Буковині – в містечку Кіцмань, Чернівецької області. Батьки його Михайло Івасюк і Софія Карякіна були вчителями. Ще з раннього дитинства Володимир любив музику, тому батьки віддали його в музичну школу у Чернівцях, де хлопець навчився грати на скрипці. Вчителі запримітили талант Володимира, тому часто запрошували його грати на різні вечори й концерти. 

C:\Users\smail\Desktop\йцукенгш37a87af4c.jpg
Фото: Володимир Івасюк за фортепіано. Радіо Свобода

Коли закінчив шостий клас, вступив до Київської музичної школи імені Миколи Лисенка, але провчився там лише один семестр через слабке здоров’я, тому повернувся додому, де й продовжив навчання та закінчив клас фортепіано. 

Вже під час навчання у 1964 році Володимир Івасюк написав перші пісні, які мали назви “А мені шістнадцять літ”, “У двадцять літ”. Тоді ж він створив шкільний ансамбль “Буковинка”, який друзі Володі називали радянським “Beatles” та здобув кілька перемог на музичних конкурсах. Також їздив в буковинські села та записував народні пісні.

C:\Users\smail\Desktop\3c4b9eda-f7f4-493b-8688-62d1b26вв1619f.jpg
Фото: Володимир Івасюк, Софія Ротару, Любомир Криса та друзі композитора. Радіо Свобода

У 1966 році Володя разом з батьками переїхали до Чернівців і там вступив до медичного інституту. Щоправда, першого дня навчання був відрахований через те, що він разом з друзями випадково скинули бюст на пам’ятнику Леніна. Наступного 1967 року Володимира поновлюють на навчання в інституті. 

Творча енергія Володимира Івасюка, що проявилася у львівському середовищі

Вже під час навчання, Володимир Івасюк активно пише й виконує пісні: 1968 рік – “Я піду в далекі гори”, 1970 рік – “Червона рута”, “Водограй”. Його запрошують до народного оркестру “Трембіти” і до університетського камерного оркестру. На третьому курсі Володимир написав свою легендарну пісню “Червона рута”. 

З 1972 року розпочинається сторінка львівського періоду життя Володимира Івасюка, коли він переїжджає до Львова. Це найбільш плідний період у житті виконавця, щоправда, з раптовим і трагічним закінченням. 

У Львові Володимир вступив до Львівської консерваторії. Тоді ж під час навчання написав низку пісень: “Два перстені”, “Я – твоє крило”, “Балада про мальви”. А пісня “Водограй” стає піснею року. У 1970-ті роки  Володимир Івасюк досягає визнання – його пісні переспівують та перемагають. Вже 1977 році пісні виконавця співають вже знанні українські артисти, зокрема Софія Ротару виконує його композицію “У долі своя весна”.  

C:\Users\smail\Desktop\17.jpg
Фото: Володимир Івасюк. Україна Молода

Володимир завжди наполегливо та багато працював, щоб досягти такого успіху. Його друг, фотограф Любомир Криса, характеризує Івасюка як людину, наповнену надзвичайною творчою й життєвою енергією. А Богдан Стельмах, з котрим Івасюк разом записав кілька пісень, говорив: “Володя – це був такий свіжий струмінь, такий насичений кількісно і якісно”. 

За своїх тридцять років життя Володимир Івасюк написав більше, як сто пісень. А ще створював класичну музику та експериментував. Також Володимир дуже любив фотографувати і збереглося багато світлин його авторства. 

C:\Users\smail\Desktop\874099.jpg
Фото: Похорон Володимира Івасюка

Проте 24 квітня 1979 року, коли Івасюку було тридцять років, до нього зателефонували, після чого він вийшов з дому і вже не повернувся. На наступний день його знайшли мертвим у Брюховецькому лісі. І хоча влада намагалася закріпити версію самогубства, але усі було переконані, що це вбивство рук КДБ. До такого ж висновку у 2019 році й дійшов Київський науково-дослідний інститут. Хоча офіційно усі документи за справою Івасюка ретельно приховують. 

На похорон відомого музиканта зібралося десятки тисяч людей, що стало виявом масового протесту проти радянської влади.

C:\Users\smail\Desktop\7KX2G6qriY5qqCbSl60O3SsgO95Hl8hO1hec4til.jpeg
Фото: Могила Володимира Івасюка на Личаківському кладовищі. Знай.ua

В Ватикане львовяне спели для Папы Римского

На днях в Риме состоялись религиозные торжества по случаю 50-летия со дня освящения Собора святой Софии. Началось большое празднование этого события еще 28 августа,...

Богдан Тихолоз, преподаватель Львовского университета, стал почетным гражданином города Винники

На днях почетных граждан города Винники, расположенного вблизи Львова, при Тернопольской трассе, стало больше. Мэр Винников Владимир Квурт торжественно вручил жителям города звание "Почетный...
.,.,.,.