«Брати Гадюкіни» – музиканти, котрі дивували публіку епатажними виступами та емоційними піснями. Гурт неодноразово потрапляв в скандальні ситуації та змінював свої творчі орієнтири. Однак їхня музика стала досить популярною серед слухачів та залишила помітний відблиск в історії української музики.
Відтак, заглянемо за лаштунки діяльності відомого рок-гурту, що вирізняється своїм творчим шляхом серед інших. Далі на lvivski.info.
Ідея створення та учасники музичного гурту «Брати Гадюкіни»
Музичний гурт «Брати Гадюкіни» розпочав своє існування в 1988 році. Саме тоді у місті Лева декілька музикантів вирішили об’єднатися в єдину рок-групу. На той час у місті саме активно діяла організація – Львівський рок-клуб, куди входили учасники гурту.
Тоді «Брати Гадюкіни» складалися з п’яти учасників: «Шулі» (Олександра Ємеця), «Лузі» (Михайла Лундіна), «Кузі» (Сергія Кузьмінського), а також – Андрія Партики та Олександра Гамбурга. Трохи розповімо детальніше про лідерів гурту.
Очолив групу саксофоніст Олександр Ємець (псевдонім «Шуля»). Він також і був автором пісень та музики, що гурт виконував. Цікаво, що ідея назвати гурт «Брати Гадюкіни» виникла саме в Олександра Ємеця. Він взяв цю назву з оповідання дитячого радянського письменника Віктора Драгунського «Смерть Шпіона Гадюкіна». Також назва виникла як прототип «братів Овечкіних» – сім’ї терористів, які намагалися захопити літак для того, щоб незаконно втекти з радянського союзу.

Вокалістом гурту став Сергій Кузьмінським (псевдонім «Кузя»). Саме за його цікавим тембром голосу шанувальники впізнають пісні «Братів Гадюкіних». Пізніше він став і другим лідером гурту. Сергій Кузьмінський написав чимало пісень до репертуару групи. Наприклад, «Мертвий півень», «Чуваки, всьо чотко» та інші.
Сергій Кузьмінським був досить неординарною особистістю. Він вже прийшов до гурту з кримінальним минулим. Адже у 80-х був ув’язнений за поширення наркотичних речовин. Пізніше музикант продовжуватиме вживання наркотиків. Зокрема на концертах він часто підсилював свої емоції наркотичною ейфоріє. Проте це довго не тривало і Кузьмінський покинув гурт та поїхав в Бельгійську клініку лікувати свою наркозалежність. Однак згодом повернувся – йому вдалося частково вилікуватися.
У 90-роках гурт «Брати Гадюкіни» змінив свій склад. До групи доєднався новий бас-гітарист Ігор Мельничук. Адже попередній учасник Олександр Гамбург залишив «Гадів» (так часто в скороченому варіанті називали гурт). Крім того, до музикантів приєднується і клавішник Павло Крахмальов, гітарист Ерік Хрептик та Степан Коваль.

Крім того, деякий час в групі перебували такі музиканти як: Юлія Донченко, Олег Качечка, Лілія Павлик. Зокрема, вони брали участь в окремих ініціативах гурту: записували музику в студію та готували до виходу нових альбомів.
Музична творчість «Братів Гадюкіних»
Стиль музики «Гадів» є досить різнобічним. Оскільки музиканти поєднують декілька жанрів між собою: рок-н-рол, фанк, регі, блюз з вкрапленнями фольку. Особливою рисою пісень гурту є їхня іронія та стьоб, через призму якого вони дивляться на тогочасну дійсність.
Перший виступ «Братів Гадюкіних» стався в тому ж таки 1988 році. Тоді вони виконували музику як представники Асоціації рок-музикантів. Свою музичну творчість вони розпочинали з переспівування переважно російськомовоного року. Проте це довго не тривало, і музиканти вирішили творити власні композиції на українські мові.

Цікавою темою є мова пісень «Братів Гадюкіних». Адже тут можна помітити багато діалектних слів, зокрема з галицької говірки або ще точніше – так званої львівської ґвари. Таким чином музиканти співали «живою» розмовною мовою того часу, що побутувала «на вулиці». І це стало чи не головною родзинкою гурту.
У 1989 році музиканти записали свій перший студійний альбом – «Всьо чотка!». Тоді з гуртом працював над альбомом український продюсер Віктор Бебешко. Загалом за свою творчість група записала шість альбомів: «Ми – хлопці з Бандерштадту», «Було не любити», «Щасливої дороги», «Made in Ukraine» та останній – «Сміх і Гріх».
У тому ж 1989 році «Брати Гадюкіни» взяли участь у фестивалі «Червона рута», де посіли друге місце. Тоді на виступ музикантів зібралася велика зала слухачів, а виступ справив надзвичайне враження на публіку.
Крім цього, музиканти співали на російському фестивалі «СыРок» та були відомі в інших частинах музичного простору срср. В історії гурту був випадок, коли вони співпрацювали з російською співачкою Аллою Пугачовою, якій сподобалася музика «Гадів». Вона запросила їх на програму «Різдвяний вечір» в москві. Тоді виступ гурту зі своїми зовсім «не радянськими» піснями вирізали з телеетеру.
