17-річний спортсмен з Львівщини встановив 3 світові рекорди та став чемпіоном Європи

Спортсмен з Львівщини, 17-річний Богдан Гоза, став абсолютним чемпіоном Європи з важкої атлетики серед юнаків. Але це ще не всі нагороди та досягнення хлопця. Львів’янин у рамках цих спортивних змагань ще й встановив 3 світові та 2 рекорди Європи, передає прес-служба відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області (фото – зі сторінки у ФБ Федерації важкої атлетики України).

Богдан Гоза – гордість Львівщини і України

гоза

Як повідомляє інформаційний портал “lvivski.info“, чемпіонат Європи з важкої атлетики проходив у місті Ейлат (Ізраїль) з 6 по 15 грудня 2019 року. Це були міжнародні змагання для юних спортсменів та спортсменок, у яких взяли участь і українці. Загалом Збірна України показала непогані результати. У складі команди було 12 хлопців та 9 дівчат.

З найкращим результатом завершив чемпіонат Богдан Гоза, який здобув одразу три нагороди: став першим першим у поштовху, ривку та в сумі двоборства. За це українця було нагороджено 3 золотими медалями. Окрім того, Богдан встановив один рекорд Європи в поштовху і по два рекорди Європи і рекорди світу у ривку (171 кг, 176 кг). Також за його іменем закріпили рекорд світу в поштовху (201 кг), два рекорди Європи в сумі двоборства (361 кг, 377 кг) та рекорд світу в сумі двоборства (377кг). Що важливо: Богдана Гозу визнали найсильнішим важкоатлетом Чемпіонату Європи за системою Сінклера. Таким чином, додому наш львівський спортсмен поїхав справжнім чемпіоном і тріумфатором!

Зазначимо, Богдан Гоза родом з Жидачева. Він разом зі старшим братом Володимиром є одними з найкращих спортсменів-важкоатлетів в Україні. Ці хлопці неодноразово займали призові місця на всеукраїнських і міжнародних спортивних чемпіонатах. Вони й продовжують підкорювати висоти у світі важкої атлетики. До слова, тренує Богдана Андрій Гентош, який і розповів про досягнення українців на чемпіонаті Європи з важкої атлетики у себе на сторінці в соціальній мережі ФБ.

Досягнення української команди на Чемпіонаті

Окрім чемпіона Європи Богдана Гози, нагороди здобули й інші представники української команди. Кільком хлопцям та дівчатам у часі міжнародних змагань теж вдалось піднятись на п’єдестал пошани. Зокрема, одним з перших спортсменів, який приніс в українську команду нагороду, став Марк Лєванзов. Він у ваговій категорії до 61 кг серед юнаків до 15 років здобув срібну медаль у поштовху. Також нагороди отримали: Ніколаєнко Олег виборов срібло у ривку, Домбровський Максим став третім у поштовху, а Курдибаха Дмитро зайняв третє місце в сумі двоборства та друге місце в ривку, передає прес-служба Федерації важкої атлетики України у ФБ.

Крім того, нагороди здобули і представниці жіночої української команди з важкої атлетики. Зокрема, Аліна Захарченко виборола 3 бронзові медалі в ривку, поштовху і сумі двоборства у ваговій категорії до 55 кг. Інша українська спортсменка Світлана Самуляк на Чемпіонаті здобула 2 медалі: срібло у ривку та бронзу в сумі двоборства.

Вітаємо з такими численними нагородами наших українських спортсменів та зичимо їм ще багато досягнень і міжнародного визнання у майбутньому!