«Люди как корабли»: история жизни певца со Львовщины Кузьмы Скрябина

Відомий співак зі Львівщини Кузьма Скрябін розвинув нові напрямки в українській музиці. Зокрема гурт «Скрябін» одним з перших творили музику в жанрі синті-попу, пише lvivski.info.

Його пісні неодноразово ставали популярними серед слухачів. Крім того, він писав книги, знімався у фільмах та займався громадською активністю. 

Однак життя співака раптово обірвалося на сорок шостому році під час фатальної автомобільної аварії в 2015 році. 

Про життєвий шлях Андрія Кузьменка

Справжнє ім’я співака є Андрій Кузьменко. Він народився в місті Самборі, що у Львівській області. Цікаво, що в дитинстві співак хотів стати зовсім не музикантом, а водієм сміттєвозу. Однак ще в школі ходив до музичної школи. Улюбленою піснею в дитинстві була «The Beatles Lady» відомої поп-виконавиці Мадонни. Вперше цю пісню він почув в десять років та почав її співати під електрогітару.

C:\Users\smail\Desktop\099e33a9-7980-4ade-8dbb-c887e61f4ed1.jpg
Фото: Андрій Кузьменко в дитинстві. 24smi.org

Матір Андрія Кузьменка викладала музику, тому співак ще з дитинства перебував у музичному середовищі.

Проте в студентські роки Андрій Кузьменко провів в Львівському медичному університеті. Хоча навчання на стоматології зовсім його не цікавило, однак за ініціативою батьків повинен був здобути більш престижну професію. Тому не цікаве йому навчання він не кинув та отримав диплом.

Крім цього, Андрій Кузьменко займався на дозвіллі професійним спортом. Отримав звання кандидата в майстри спорту з біатлону. Також полюбляв плавати та кататися на лижах. Мав і військовий досвід, оскільки служив у прикордонних військах.

C:\Users\smail\Desktop\e246665bc7ec7a311212282c276712e6.jpg
Фото: Андрій Кузьменко

Одружився Андрій Кузьменко в 1994 році. Дружина Світлана Бабійчук була його однокласницею, також пов’язана з творчою діяльністю, адже є дочкою українського художника та сама займалася розписом по дереву.

Цікаво, що свою дочку Андрій Кузьменко назвав Барбарою на честь відомої польської акторки, грою якого він дуже захоплювався в дитинстві.

C:\Users\smail\Desktop\4a2cdcf7-0f16-4c8a-8820-7cf9aa1854e7.jpg
Фото: Андрій Кузьменко з дружиною

Творча діяльність Кузьми Скрябіна

Ідея заснувати власний гурт в Кузьми Скрябіна виникла в 1989 році. Саме тоді у Новояворівську, де мешкав співак, було безліч рок-гуртів, що повноцінно не функціонували та розпадалися. Відтак, Кузьмі Скрябіну вдалося об’єднати декілька однодумців та творити разом музику.

У цей час співак записав декілька пісень, які виконував на місцевих дискотеках. Пізніше музикант Ростик Домішевський створює групу «Наша контора», куди вступає і Кузьма Скрябін. Однак їхня діяльність довго не триває і гурт розпадається.

Після цього сформувався повноцінний гурт «Скрябін», куди увійшли вокаліст Андрій Кузьменко, бас-гітарист Ростислав Домішевський, клавішник Сергій Гера, ударник Ігор Яцишин та звукорежисер Олександр Скрябін. Варто зазначити, що склад групи часто змінювався та повноцінним учасником від заснування залишався тільки Кузьма Скрябін.

C:\Users\smail\Desktop\1426077420_2.jpg
Фото: гурт «Скрябін»

Вперше гурт «Скрябін» представив себе на фестивалі «Вивих» у 1990 році. Потім виконавці взяли участь в фестивалі «Червона рута», де посіли третє місце.

Перший альбом гурт «Скрябін» випустили під назвою «Мова Риб». Після цього, вийшли альбоми: «Птахи», «Хробак», «Технофайб 1999», «Модна країна», «Озимі люди», «Гламур», «Добряк» та інші.

Багато пісень гурту стали хітами та відомими як в Україні та  за кордоном. Особливо відзначилися композиції «Люди, як кораблі», «Квінти», «Дельфіни», «Кінець фільму», «А пам’ятаєш…» тощо.

C:\Users\smail\Desktop\Skr_ozymi.jpg
Фото: обкладинка альбому «Озимі люди»

Окрім власного гурту, Кузьма Скрябін займався іншими музичними проєктами. Зокрема був причетний до створення гурту «Пающіє труси» та «DZIDZIO».

У 2006 році Кузьма Скрябін видав автобіографічну книгу «Я, Побєда і Берлін» та проявив себе як письменник. Крім того, він брав участь в низці телепередач та знімався у фільмах. Зокрема, був ведучим у відомій програмі «Шанс» та «Давай шиканемо».

Ученые из Львовщины получили Президентские награды

Сегодня, 27 февраля, состоялось заседание Ученого совета Львовского национального университета имени Ивана Франко. Во время этого заседания председатель Львовской ОГА Олег Синютка вручил ученым...

Ежи Брошкевич – известный писатель-фантаст

У творчому доробку цього письменника десятки творів. Йому вдалось пережити жахливу німецьку окупацію, пише lvivski.info. Мова йде про прозаїка Єжи Брошкевича. Факти з біографії Майбутній письменник...
.,.,.,.