История фестиваля средневековой культуры «Львов Древний»

Кожен фестиваль у Львові наповнений винятковою атмосферою затишку та цікавими ініціативами. Особливими є культурні фестивалі. Адже саме на них можна дізнатися багато цікавого з історії, звичаїв та традицій.

Одним з таких подій є фестиваль середньовічної культури «Львів Стародавній». За час, коли відбувався, захід встиг зібрати багато прихильників стародавньої історії Львова. Про «Львів Стародавній» читайте далі на lvivski.info.

Про перший фестиваль «Львів Стародавній»

Фестиваль «Львів Стародавній» – це подія, яка відтворює атмосферу середньовічного міста. Учасники фестивалю переодягаються в стародавні костюми та проводять заходи, які мають історичний сенс. «Львів Стародавній» надає змогу відчути себе людиною, котра проживає у 15 столітті.

C:\Users\smail\Desktop\10170856_621215121305883_7275938843889303377_n.jpg
Фестиваль «Львів Стародавній» / Офіційний сайт

Історія фестивалю «Львів Стародавній» розпочинається 2006 року. Ідея заснувати подібний захід виникла в засновників фестивалю – клубу історичної реконструкції «Сірий вовк». Цікаво, що подібні фестивалі організовують багато старовинних міст Європи, які прагнуть пам’ятати про власну історію. Таку традицію перейняло й старовинне місто Лева.

Перший фестиваль «Львів Стародавній» відбувався протягом двох осінніх днів: тридцятого вересня та першого жовтня. Місцем для локації слугувала територія Шевченківського гаю, що дало змогу розміститися різним тематичним секціям фестивалю.

Цікаво, що у 2006 році Львів мав символічну дату – 750 років від заснування Данилом Галицьким міста. А також 650 років від події, коли Львову дали Магдебурзьке право. Саме ці свята стали поштовхом до проведення подібного фестивалю.

У фестивалі «Львів Стародавній» взяли участь близько дві сотні учасників з України та за кордону. Зокрема, на сцені виступали з піснями в стилі середньовічної музики різноманітні гурти.

C:\Users\smail\Desktop\X_079b3d2c.jpg
Фрагмент бугурта / Вікіпедія

Початок фестивалю відбувся з традиційного дійства для часів середньовіччя – групова битва «бугурт». Показовий бій зібрав велику кількість учасників фестивалю, які були одягнені у військові обладунки. Крім того, в рамках фестивалю відбувся турнір між лицарями. Переможець змагань як в часи середньовіччя отримував спеціальний приз, а також зміг обирати «даму серця».

Феєричним було закінчення фестивалю. Адже на завершення глядачі дивилися на незвичайне вогняне дійство – фаєр-шоу.

Особливості фестивалю «Львів Стародавній»

Усього фестиваль «Львів Стародавній» проходив у Львові три рази – у 2006, 2010 та 2011 роках.  Кожного року головною родзинкою заходу є відтворення духу епохи Середньовіччя з допомогою звичай та традицій цієї доби.

Програма фестивалю дуже різноманітна. Вона складалася з тематичних подій: ярмарку народних ремесел, традиційних танців, лицарських турнірів, змоги покоштувати страви середньовічної кухні, концертів, відвідування тематичних майстер-класів.

На майстер-класах відвідувачі мали змогу опанувати навички з різних ремесел: лозоплетіння, гончарства, ковальства, створити традиційні ляльки-мотанки. Також на майстер-класах можна спробувати себе в ролі танцівника та опанувати старовинні танці. 

C:\Users\smail\Desktop\lviv-old-2006-09.jpg

Цікаво, що на фестивалі відбулися тематичні змагання блазнів, де учасники мають розповідати гуморески та веселити аудиторію. 

На фестивалі «Львів Стародавній» кожен раз представляють виставки старовинного одягу. Крім того, відвідувачі можуть приміряти тематичний середньовічний одяг та зробити в ньому фото на згадку.

На території Шевченківського гаю під час проведення фестивалю встановлюють тир, де можна опанувати стрільбу з старовинного лука або арбалета. 

Відтак, фестиваль «Львів Стародавній» дає змогу відвідувачам повернутися на сотні років назад – коли у місті вирувала епоха Середньовіччя. 

Во Львове стартовал фестиваль современного детского искусства

Сегодня, 28 февраля, в помещение Львовской кофейной шахты, на площади Рынок, 10, проходит фестиваль детского современного искусства, рассказывает сайт "lvivski.info" со ссылкой на сайт...

Какие вакцины следует сделать детям?

Как только ребенок рождается, он сразу сталкивается с множеством невиданных им ранее микроорганизмов. Некоторые из них полезны, а некоторые нет. В результате контакта с...
.,.,.,.