Школярка з Львівщини здобула три медалі на чемпіонаті України з шахів, що проходив у Давидові

31 березня у селі Давидів, що біля Львова, завершився чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 12 років. Однією з призерок цих змагань стала Дарина Грига з Городка, яка виборола 3 срібні медалі у трьох турнірах: класичні шахи, швидкі шахи та в блискавичній грі. Таку інформацію оприлюднили на офіційній сторінці у Фейсбук Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної держадміністрації, пише прес-служба ЛОДА.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivski.info“, чемпіонат України з шахів передбачав поділ на категорії: класичні шахи, швидкі шахи, блискавична гра. Юна спортсменка з Городка стала призеркою у всіх трьох категоріях. Тренером Дарини є Андрій Греха.

Вищезазначена перемога та призерство Дарини є далеко не першими. У травні 2018 року у Миколаєві (Львівська область) відбувався чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 10 років (класичні шахи, швидка та  блискавична гра). Тоді у змаганнях взяли участь 50 найсильніших шахісток України, серед яких була Дарина Грига (м. Городок), яка і виборола – І місце в класичних шахах. Крім того, тоді ж дівчинка взяла 5 місце у швидких шахах і 9 місце в блискавичній грі.

Зазначимо, Дарина Грига – учениця 5-го класу Городоцької гімназії (м. Городок, Львівська область). Вона є четвертим городоцьким шахістом, який став чемпіоном України. До неї чемпіонами України серед дітей були Віта Чулівська (Криворучко), Андрій Грех та Володимир Ветошко. Перші тренування Даринки проходили ще у дитячому садочку “Барвінок”. Тоді її тренером був Микола Матвієнко, який і  прищепив маленькій дівчинці любов до шахів і дав фундаментальні базові шахові знання. Далі знання та вміння Дарини розвинув один з найкращих та найперспективніших тренерів України, міжнародний майстер Андрій Грех. З дівчинкою він працює і до сьогодні.

Довідково: шахи — стратегічна гра на спеціальній дошці, що має назву шахівниця й поділена на 64 світлі та темні клітини, між 16 світлими і 16 темними фігурами за встановленими для них правилами пересування. У цю гру грають мільйони людей по всьому світі.